SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Whatsapp Bilgisayara Nasıl Kurulur

Nasıl Yapılır 31 Ocak, 08:24'de eklendi

Biricik telefonumuzun biricik programı Whatsapp artık bilgisayarlarımızda da rahatlıkla kullanabileceğimiz moda dönüştürüldü. Whatsapp’ın bu hizmeti sayesinde artık bilgisayar başındayken bir de telefonunuzla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Mesajlarınızı rahatlıkla her iki cihazınızda da görüntüleyebilirsiniz. Ücretli halinden ücretsize dönüş yapan bu program birçok kişiyi de mutlu etti. Artık bilgisayarlarımızda da rahatlıkla kullanabileceğimiz Whatsapp birçok android programa da rakip olacak nitelikte.

Bilgisayara Whatsapp Kuruluşu

  • Öncelikle bilgisayarımızda ki mağazaları boşuna dolaşmayalım çünkü whatsapp uygulaması bilgisayarlarımıza yüklenen bir uygulama değil. Onun yerine Cep telefonlarımızda olması yeterli olacaktır.
  • Bunun yerine telefonunuzdan Whatsapp programını açmalı ve sağ üst köşede yer alan menüyü açarak Whatsapp Web seçeneğini seçmelisiniz
  • Bu arada bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcınız üzerinden Whatsapp resmi web adresine ulaşın.
  • Telefonunuzdan Whatsapp web seçeneğini seçmenizle karşınıza gelen ekranda onaylama seçeneğini seçin.
  • Bu adımdan sonra kameranız açılacaktır. Daha önceden Google Chrome tarayıcısında açık halde bulunan Whatsapp Web sayfasında da bir barkot gösterilecek.
  • Telefonunuzun kamerasını bilgisayarınızın Google Chrome tarayıcısında açık olan Whatsapp Web sayfası üzerindeki barkoda tutarak, kısa bir süre bekleyin. Bu esnada kamera odaklanacak ve barkot otomatik olarak taranacaktır.
  • Tarama işlemi bittikten sonra Whatsapp uygulamanızı telefonla senkronize etmiş oluyorsunuz.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşadıysanız bilgisayarınıza BlueStacks programını indirip tekrardan bu işlemleri denemenizde fayda var. Bu program bilgisayarlarda android sistemi kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

 

 

Whatsapp Bilgisayara Nasıl Kurulur
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.