Telefonunuz Suya Düşerse Ne Yapmalısınız

0

Telefonumuzun başına gelebilecek en kötü olay sizce ne olabilir ? Bu konuda hemen aklınıza ilk gelen su oluyordur. Çok fazla paralar harcayarak verdiğimiz akıllı telefonlarımızın bir anda bozulması oldukça can sıkıcı gibi gözüküyor. Özellikle suya düşen telefonların bir daha açılmaması söz konusu olduğunda yapmanız gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Telefonlarımız suya düşünce ne yapmalıyız ?

İnternet ortamında araştırdığımızda karşımıza çıkan ilk bilgi pirinçtir. Telefonumuzun suya düşmesinden sonra yapmamız gereken ilk şey hemen telefonumuzu kapatmak olacaktır. Eğer telefonumuzun bataryası çıkıyorsa hemen çıkartıp telefonumuzun elektrik bağlantısını kesmek. Bunu yaptıktan sonra pirincin içine sokabiliriz. Sonra sim kartını çıkartalım. Hafıza kartı varsa çıkartalım. Sonra bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumuz silmek olacaktır. Sonra yapmamız gereken bir şey ise saç kurutma makinesi kurulamak olmamalıdır. Çünkü saç kurutma makinesi telefon içerisinde bulunan devrelerin yanmasın neden olacaktır.

En iyi uygulama ise bu konuda pirincin içerisine sokmak. Çünkü pirinç ortamdaki nemin alınmasını çok hızlı bir şekilde almasına neden olur. Bu yüzden telefonunuzu bir kavanoz içerisinde bulunan pirincin içerisine sokarak 24 saat boyunca orada kalmasını sağlayın. Ancak bunun daha çok etki göstermesini istiyorsanız bu konuda size tavsiyem bu süreyi 48 saate çıkartmak ve daha sağlıklı bir sonuç almak olacaktır. Bu anlattıklarım tatlı su için geçerlidir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.