Ubuntu İşletim Sistemi Bilgisayar Oluyor

0

Yıllardır telefonlarda kullanılan işletim sistemlerinden çok farklı olan bir işletim sistemi ile karşı karşıyayız. Özellikle İOS ve Android işletim sistemlerine kafa tutan bir uygulama olan Ubuntu çok farklı özellikleri ile artık hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı bile.

Ubuntu telefonların işletim sistemlerine girmeye başladı. Teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen Ubuntu’yu farklı kılan özelliği ise tek tek sayfalar halinde çalışması. Android ve İOS işletim sistemleri aynı sistem üzerinde faaliyet gösterirken Ubuntu farklı alanlarda faaliyet gösteriyor.

Özellikle bu konuda yaptığımız incelemeler sonucunda Ubuntu ile bir masa üstü bilgisayarınızın kasasının olmasına gerek yok. Evet şaka değil gerçek bir durum. Ubuntu bu muhteşem özelliği ile size bilgisayar hizmeti vermeye başladı.

Akıllı telefonlarda bulunan Ubuntu işletim sistemi ile bir çok farklılık yaratmak mümkün oluyor. Samsung’un bir modelinde tanıtım amaçlı kullanılan Ubuntu sadece bir monitere kablo yardımı ile bağlanarak bilgisayar hizmeti vermesi son yılların en büyük buluşları arasında gösterildi.

Ubuntu işletim sistemi tablette bulunan işletim sistemine bağlanarak büyük ekranlarda size çok rahat bir kullanım alanı sunuyor. Ubuntu yeni ekosisteme adapte etmek için oldukça oldukça başarılı bir performans sergilemeye başladı.

Ubuntu bu sistemi ile bir çok konuda açık kaynak kodları ile yapılanma içerisinde yer alıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.