Bir Sitenin WordPress Olduğunu Anlamak?

0

Bir siteyi ziyaret ettiğiniz vakit, öncelikle hangi alt yapıyı kullandığını iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Eğer WordPress alt yapını kullanıyor ise, zaten hemen olayı çözecek ve bu sitenin aslında bir WordPress olduğunu anlayacaksınız. Bu da sizlerin tecrübeler kazanmanızı ve hangi sitelere girmeniz gerektiğini hatırlatacak, işlem ve tecrübelerinize hangi yönde gitmeniz gerektiğine dair bir yön kazandıracaktır. Aslında girdiğiniz WordPress ise şanslısınız demektir.

Çünkü son zamanlarda popülerliğini koruyan WordPress çok güncel ve tutulan bir idol haline gelmiştir. Özellikle ücretsiz bir site için siz ilk adımı veriyor ve nasıl davranmanız gerektiğini en güzel tümceler içinde beyan ederek, kalite farkını da ispatlıyor. WordPress gelişmiş platformu sayesinde, blog ve sitelerde zengin içerikleri sayesinde, iyi bir trafik kazancı oluşturuyor, blog yazarak evinden, yazarak çok iyi miktarlarda para kazanalar, her geçen gün artmaktadır.
Peki, WordPress Kaynaklı Siteler Olduğunu Anlamak İçin Hangi Kaynakları İzlemek Gerekir?
Öncelikle ilk adıma,admin yolu ile başlamanız gerekmektedir.Bütün panellerde yönetici ismi linki en alt seviye de aynı şekilde yazılmaktadır.Panel erişiminde eğer; websitesi.com/wp-admin şeklinde bir panele erişim söz konusu ise,adres doğrudur.İşte o zaman bu sitenin aslında,Wordpress olduğunu da ortaya çıkartmış olursunuz. Fakat güvenlik nedeni ile geliştiriciler bu linki değiştirmeyi seçiyorlar. Bu yüzden buna benzer bir yol izleyelim ne dersiniz?
Giriş paneline girerek, sayfa yapısını inceleyebilirsiniz. Bu biraz uzmanlık ister. Çünkü sayfa kaynağını görüntüle yaptığınız vakit, birden çok karmaşık şifreler çıkacaktır. Bu da sizin aklınızın karışmasına sebep olacaktır. Çözebilirseniz ancak anlayabilirsiniz bu kaynağın aslında WordPress olduğunu. Birçok yöntem sayesinde bu sitelerin aslında hangi kaynaklardan yayınlandığını öğrenmek aslında zor değil. Sadece yapmanız gereken biraz uğraş olacak. Zaten WordPress siteleri için çok araştırma yapmanıza gerek yok. Çünkü çok popüler olduğundan kaynağı zaten kendini ele verecektir. Bu yüzden sitelerin alt yapısını bilmek yerine WordPressi keşfetme yolunu seçin. Belki sizinde hayatınızı değiştirecek, güzel bir site ve ya blogunuz olur. Böylece erişmek istediğiniz sitenin sahibi olarak, alt yapısında sizin adınız geçer. Ne dersiniz ?


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.