En İyi 3 Android Tarayıcısı

0

Android, günümüzün en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden bir tanesi. Yerinde duramayan ve her altı ayda bir yeni bir güncelleme sunan bu işletim sisteminin çekirdeği, linux tarafından oluşturuldu ancak şu sıra linux ile pek de ilişkisi olduğu söylenemez. Uygulamalarının zenginliği ise, su götürmez bir gerçek. Özellikle, tarayıcıları kısmında oldukça zengin bir uygulama arşivine sahip olan Google Play Store’da, sizin için en iyi tarayıcıları seçip yorumladık.

Opera

Opera, harika bir tarayıcı olmakla beraber, yılların verdiği webkit’i chromium yapısı ile değiştirip; kullanıcılarını üzenlerden ancak, bu opera’yı kullanmaya devam etmememiz anlamına gelmedi elbette. Opera, hala en çok kullanılan web tarayıcılarından bir tanesi ve Android’de özellikle veri tasarrufu ile biliniyor. Kotadan yememesi sayesinde, en çok tercih edilen tarayıcılardan bir tanesi haline gelen bu tarayıcıyı telefon ya da tabletinize ücretsiz bir biçimde indirebilmeniz mümkün.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser

Chrome Beta

Evet, normal Chrome değil; çok daha gelişmiş olan Chrome beta; varsayılan Chrome sürümlerinden çoğu zaman daha hızlı ve daha yenilikçi bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ufak çökme problemleri azımsanamayacak kadar fazla olsaydı, muhtemelen listeye bambaşka bir tarayıcı alırdık ancak beta modunda olmasına rağmen tek bir hata raporu göndermemesi ile ünlenen Chrome Beta’yı hızlılık ve yenilik için tablet ya da telefonlarınıza ücretsiz bir biçimde yükleyebilir, kullanabilirsiniz. Flash desteği olmayan Chrome Beta’da videoları izlemekte biraz zorlansanız da; her şeye rağmen denemeye değer bir tarayıcı olarak karşımıza çıkmakta.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chrome.beta

Firefox

Firefox, en iyi özelleştirilebilen tarayıcı konumunda. Android ekosisteminde de, masaüstü işletim sistemlerinde de bu böyle ve oldukça da güzel bir şekilde yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Beta versiyonları yerine varsayılan versiyonunu indirmeniz çok daha doğru olacaktır zira beta versiyonu biraz sıkıntılı olabiliyor. Özelleştirilebilmesi, temaları, eklentileri ve pek çok özelliği ile harika bir tarayıcı olan Firefox’u telefon ya da tabletinize ücretsiz bir biçimde indirebilmeniz mümkün. Bunun yanında, flash desteğini de sunan Firefox bu konuda Chrome’dan da bir adım öne çıkıyor. Senkronize olabilmesi ile de gönüllere taht kuran bu tarayıcıyı; özelleştirmeyi seven Android kullanıcıları indirebilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.firefox


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.