Seo’ya Uygun Yazının 3 Altın Kuralı

1

Seo’ya uygun yazılar yazmak, günümüzde herkesin derdi. Ancak, seo kelimesinin kavramından bir haber olan insanlar da, seoya uygun yazı yazmanın belli başlı tekniklerden geçtiğini zannediyorlar. Elbette, anahtar kelime yoğunluğu, kalın ya da italik yazımlar; seoya etki eden değerlerin başında geliyor ancak; bunların hiçbiri, ziyaretçiyi sitede tutacak şeyler değildir. Ziyaretçiyi, sitede tutmanın yolu 500 kelimede %5 oranında anahtar kelime kullanmak da değildir.

Bugün, sizlere Seo değerlerine uygun bir yazının nasıl oluşacağından bahsedeceğiz.

“Ben Olsam Okurdum” Diyeceğiniz Yazılar
Evet, bu haberi ben olsam okurdum; diyeceğiniz yazılar yazmaya özen gösterin. Gerekirse, cümleleri sil baştan, tekrar tekrar yazın. Bu durum, sizin için uğraştırıcı olabilir ancak bir ziyaretçinin sitenize girdiği gibi çıkması da Seo açısından içler acısı bir durumdur. Bu durumu, yaşamamak adına; günümüzdeki stilde, listeleme yöntemleri ile, alt başlıklarla, kısa açıklamalar sunarak yazılarınızı yazın. Bu sayede, hem okunacak, hem de paylaşım sayısı bi’ hayli artacaktır.

Samimi Bir Dil Kullanın
Samimi bir dil kullanmak, resmiyette de; laçkalıkta da geçerli olabilir. Eğer, projeniz bir geek sitesi ise; bunu laçka bir dille samimi bir dili birleştirerek oluşturabilirsiniz. Eğer siteniz kurumsal bir blog ise, bunu yine; belli başlı emojilerle zenginleştirerek samimileştirebilirsiniz. Bu sebepten, olabildiğince samimi bir dil kullanmak, ziyaretçiyi sitede tutan bir diğer etmendir. Bu durum, ziyaretçiyi olabildiğince eğlendirecek ve bir arkadaş ile konuşuyormuş havası yaratacaktır.

Anahtar Kelime ile Anti-Seo Yapmayın
Örneğin, seo kelimeniz saç modelleri ise; bu odak kelimeyi bir yazıda %3-5 oranında kullanacağım tutkusuna düşüp; anlamsız kelimeler dizisi kuran ve bunu direkt olarak yayınlayan pek çok insan var. Bu tür yazılar, tamamı ile kullanıcı, ziyaretçi ve seo düşmanıdır ve er ya da geç sıralamadan düşer. Seo yapacağım derken, yazınıza ve sitenize yaptığınız anti seo ile başbaşa kalırsınız.

Seo’ya uygun bir yazı yazmak istiyorsanız, öncelikle olabildiğince ziyaretçiyi sitede tutacak içerikler sunmanız gerekiyor. Gerisi, zaten bir şekilde gelecektir. Bu sayede yapacağınız işlemlerdeki ve yayınlayacağınız yazılardaki “hemen çıkma oranı” bi’ hayli düşecektir. Ve Ziyaretçi sitenizde ne kadar kalırsa, sıralamanız; dolayısı ile değeriniz o kadar yükselecektir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
1 Yorum var
  1. G3Z3G3N

    Seo, zaman geçtikçe acemi ile bu işi bilen ustaları ayırmaya başladı. Buda benim tam istediğimdi. Artık link almayı, tanıtım yazısı almayı öğrenen herkes seocuyum diemiyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.