SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Google Translate Gerçek Zamanlı Çeviri Yapacak

Android 19 Ocak, 12:05'de eklendi

İngilizce artık evrensel dil olarak kabul edilse de fakat internet ve iş dünyasındaki bağlantılarda önümüze başka dillerde yazışmalar ve uygulamalar çıkabilir.

Bu sebeple tam çeviri yapacak uygulamaları New York Times bünyesindeki habere göre Google 2014 yılında anlaşmış olduğu Quest Visual firmasının geliştirmiş ve üzerinde çalıştığı Google Translate programını hizmete sunuyor. Google bu alanda diğer yaptığı alanlardaki başarısına rağmen düşük kalmıştır. Daha önce 2014 yılında Microsoft Skype programıyla eş zamanlı İngilizceden İspanyolcaya çeviri programı ve daha birçok programıyla tercih edilmiş ve birçok kullanıcıya ulaşmıştır.

Google Translate çeviri programıyla 80 dilinde aynı zamanda çevirini şuanda üzerinde çalışıldığı bildirilmiştir. Ancak güncelleştirme yapılması dahilinde iyi sonuçlar elde edileceği yalnız güncelleştirme tarihi konusunda net bir tarih bildirilmemektedir.

2013 yılının temmuz ayında Android ürün yönetimi başkanı ve aynı zamanda Google Başkan Yardımcısı Hugo Barra bu uygulamanın tüm dillerde olmasının hayal olduğunu fakat İngilizce ve Portekizce dillerinin eş zamanlı çevirisinin mükemmele yakın olduğunun haberlerini vermiştir.

google translate app

google translate app

Google Translate programıyla şu anda 40 dilli yani çevirisi yapılacak olan dilin bilgisayar, tablet veya telefonunuza indirerek kolay, açık, doğru olarak kullanabilme imkanı sunulmaktadır. Ücretsiz olarak Google Play den kolayca indirebilinen programda kelime, cümle ve paragraf çevirisi yapılmaktadır. Basit anlaşılır kullanımı ve kolay dil ayarlarıyla çevirilerinizi yaparken değerli zamanınızı size kazandırmaktadır.

google-translate-app-ertandonmez-1

Google Translate Gerçek Zamanlı Çeviri Yapacak
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.