Vodafone Wifi Modem Arayüz Şifresi

0

Bana sık gelen sorulardan biride, yakın zaman da almış olduğu Vodafone Wi-Fi ayarlarının internet üzerinden nasıl ayarlandığı ve bizden bu ayarlara nasıl ulaşılabildiğini öğrenmek istemeleridir. Ya da bu ayarlar kısmını bulanlarında kullanıcı giriş ekranının bulamadıkları ile ilgili sorulardır.

Cevap; bu ayarları yapabilmek için öncelikle Vodafone Wi-Fi ara yüzü ekranına gelmemiz gerekmektedir. Bu aslında çoğu kişinin bildiği ancak zaman zaman karıştırmış olduğu bir konudur. Bu ekran IP numarasını kullanmış olduğumuz internet tarayıcısına girdiğimizde karşılaştığımız ekrandır. İnternet tarayıcısında link yerine verecek olduğum rakamları yazdığınızda oturum açma ekranının giriş bölümü ile karşılaşacaksınız ve bu bölümde ne yapmanız gerektiğini birazdan sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle internet tarayıcısı ekranına 192.168.0.1 adresinden oturum açma menüsüne geleceğiz. Bu oturum açma menüsünde kullanıcı ismi kısmına “Admin” yazarız ve bu menüde yer alan şifre kısmına ise “ADMİN” yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu kullanıcı ismi ve şifresi sizin istediğiniz gibi yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu Vodafone’nin standart olarak tüm kullanıcıları için belirlemiş olduğu ilk kullanıcı adı ve şifresidir.

vodafone wifi modem arayüz şifresi
vodafone wifi modem arayüz şifresi

Bu kullanıcı adını ve şifresini değiştirmezseniz sizin bilgilerinize her kes ulaşabilir. Peki, kullanıcı bilgileri değiştirmek için nasıl bir yol izlemelisiniz? Öncelikle “yönlendirici” kısmına giriş yapınız ve sonrasında ayarlar kısmına geliniz. Son olarak ta sizden eski şifreyi ve yeni kullanmak istediğiniz şifreyi soracaktır. Buraya unutmayacağız kullanıcı ismi ve şifresini girebilirsiniz.

Dipnot: Görseller enkisa.com’dan alıntıdır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.