Iphone Ekranım Kırıldı, Ne Yapacağım?

0

Pek çok insanın ortak dertlerinden bir tanesidir aslında, Apple cihazların ekranının dayanıksızlığı. Pek çok insanın da eğer Apple kullanıcısı ise birkaç defa kırılma tehlikesi yaşamışlığı vardır. Bu kırılma tehlikelerine karşı yapılacak koruma yöntemleri ve benzeri film çeşitleri mevcut ancak ekran kırıldıktan sonra, yapılacak şeyler; kırılmadan önce yapılacaklardan oldukça farklı. Hemen her Apple kullanıcısının başına gelecek bu kazanın ayrıntılarının çok önemi olmasa da; ilk olarak bilmemiz gereken şey, cam dışında iç donanımın zarar görüp görmediğidir. Eğer bu durumu bilirsek, herhangi bir problem olmaksızın tarafımıza kolay bir şekilde hasar tespiti yaptırılabilir.

Telefonun bedeline eş bir fiyatı olan bu camların ya da ekranların kırılması, Android kullanıcıları için epey masraflı bir iş olsa da; Apple kullanıcıları bu yönden biraz daha şanslılar. Müşteri memnuniyetine oldukça fazla önem veren bu markanın birkaç adet yöntemi mevcut. Birincisi, ekranın değişimi. Apple ekranınız kırıldığında gitmeniz gereken ilk yer Apple yetkili servislerinden bir tanesi olmalıdır. Yetkili servis dışında herhangi bir yere gitmeniz halinde ve cihazınızın açılması halinde, garantiniz tamamen sonlandırılabilir. Bu sebepten yetkili bir servise danışmanız ve telefonunuzu onlara teslim etmeniz şarttır. Teslim ettikten sonra, yetkili servis sizlere iki seçenek sunacaktır.

Iphone Ekran Değişimi

Yetkili servislerin birinci teklifi olacak olan ekran değişimi, tamamı ile aynı telefonunuza takılacak yeni bir ekrandan ibarettir ve Apple bunu garanti kapsamına alabilmektedir. Diğer servislere vereceğiniz telefon kadar para yerine, Apple yetkili servislerinde bunu 350-550 TL aralığında bir fiyat ile yapabilirsiniz. Lisanslı ve yetkili bir servis; garanti kapsamında bir telefonunuz var ise, her zaman en doğrusudur, unutmayın.

Iphone Cihaz Değişimi

Apple, tarafınıza ikinci bir teklif olarak garanti kapsamındaki cihazlarınız için cihaz değişimi teklifinde bulunabilir. Bu teklif, telefon kadar büyük olmasa da, yine büyük bir masrafı içermektedir. 900 ila 1300 TL arasında bir masraf tutarını Apple’a ödeyerek, cihazınızı yenileyebilmeniz mümkündür. Bunu, yalnızca garanti kapsamındaki sorunlu telefonlarınız için yapabilmektesiniz. Yine, tıpkı ekran kırılması gibi kalıcı sorunlarda cihaz değişimi yapabilmeniz mümkündür.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.