iPhone Rehberini Toplu Olarak Silme

0

Apple, her yıl yaptığı yenilikler ile adından söz ettiren bir marka olarak; değerini yıllar geçtikçe, şarap gibi güzelleştirip, yükseltiyor. Ancak, gelin görün ki pratik işlemler denince; özellikle iPhone bazında bunu pek mümkün kılmayan markalardan. Ios işletim sistemini kapalı bir kutu olması da, geliştiricilerin bu pratik uygulamaları yapmasını epey zor kılan etmenlerden bir tanesi oluyor. Zira, Apple şirketi Ios işletim sistemini sadece kendi telefonlarına ve cihazlarına özgü bir işletim sistemi olarak kullanıyor ve özelleştirmeleri çoğu zaman yalnızca kendisi yapıyor. Bu sebepten de, hiçbir şekilde dışarıya herhangi bir kaynak kod aktarmıyor. Bunda kararlı olarak devam eden Apple, bazı pratik uygulamaları Appstore’da geçtiğimiz yıllarda yayınlamaya başlamıştı. Özellikle, rehber silmek; iPhone cihazlarında neredeyse yapılamayan ve senkronizasyon durumları yüzünden oldukça zora koşulan bir etmen. Ancak, bunu yan uygulamalar ile kolayca halledebilmeniz artık mümkün kılınmış. Normalde, tek tek silebildiğiniz ancak yine de zorlandığınız rehberinizi; küçük bir bilgisayar uygulaması aracılığı ile; tek tık ile toplu bir biçimde silebilirsiniz. Bunu yapmak için kullanacağımız bilgisayar betiğinin adı My Contacts Backup.

Bu bilgisayar programını oldukça hızlı bir biçimde bilgisayarınıza indirebilir, ardından işlemlere başlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan ve aynı zamanda tarafınıza da oldukça zahmetsiz bir silme işlemi sunan bu programın; herhangi bir reklam ya da para alma amacı da yok. Yani, tabiri caiz ise spam, trash bir program değil.

Bir ikinci yol ise, Itools programı ile bu işi halletmek olabilir. Yine, tıpkı My Contacts Backup programı gibi bilgisayarınıza yükleyerek kullanabileceğiniz bir program olan Itools ile hemen hemen her işinizi halledebiliyorsunuz. Elbette, iTunes’in yerine getiremediği pratik işlerden bahsetmekteyim. Toplu mesaj, sms, not, yer imi silmek; geçmiş temizlemek gibi…

Itools da, My Contacts Backup da kullanımı oldukça kolay iki program. Bu programları, bilgisayarınıza kurup Iphone kablosu aracılığı ile cihazınızı bilgisayara bağladığınızda; her iki program da, karşınıza otomatik olarak cihazınıza bağlandığını gösteren pop-up ekranları çıkaracaktır. Bu ekranları kapattıktan sonra, iTools ile detaylı; My Contacts Backup ile sadece rehber silmeye yönelik işlemlerinizi oldukça kolay bir biçimde halledebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.