iTunes ile iPhone Yedeklemek

0

iTunes çoğumuzun bilip de kullanmaktan haz duymadığı bir Apple aplikasyonu. Bu apple aplikasyonu sayesinde, Apple servislerinin hemen hepsine erişebiliyor, albüm dinleyebiliyor, satın alabiliyor, uygulamaları görebiliyor, cihazlarımızı yine bu aplikasyon üzerinden yönetebiliyoruz. Yönetebildiğimiz gibi, Apple marka olduğu sürece her cihazın yedeğini de alabilmemiz mümkün olabiliyor. Apple, nitelikli bir marka olmasının yanında bu gibi hizmetleri ile, göz dolduran markalardan bir tanesi ve tercih edilmesinin en büyük sebebi de bu. Hem nitelikli, hem stabil, hem kaliteli telefonlar üretirken aynı zamanda bu telefonun servislerini de geliştiricilere bırakmayıp, her şeyini düşünmekte. Bu sebepten, dünyanın en çok tercih edilen telefon ve tabletleri -ve hatta bilgisayarları- Apple marka oluyorlar. Peki, Iphone cihazlarımızı iTunes aracılığı ile nasıl yedekleyebiliriz? Neden yedeklemeliyiz? Bu sorular, aklımızı karıştıran ve oldukça da net cevabı olan sorular aslen.

Neden Yedek Almalıyız?

Hem cihaz değişimlerinde, hem de cihazda herhangi bir aksilik sırasında veri kaybı oluşumunda kullanılabilecek yedekler oluşturmak her zaman önemlidir. Bunu da, iTunes aracılığı ile kolay bir şekilde yapabildiğimizden, aslında sık sık yedek almak, Iphone kullanıcılarına önerilebilen durumlardan bir tanesidir.

iPhone-yedekleme-1

iTunes ile Nasıl Yedek Alabilirim?

İlk adım olarak eğer kurulu değil ise iTunes uygulamasını bilgisayarımıza kurmalıyız. Resmi sitelerden indireceğimiz son sürüm iTunes’ın indirilmesi, dosya büyük olduğundan biraz uzun sürebilir. Bu bekleyiş halinde iken zamanınızı başka şeylerle geçirin ve indirme tamamlandıktan sonra iTunes’ı bilgisayarınıza kurun. Hemen hemen her işletim sistemine dair bir iTunes servisi bulabilirsiniz.

İkinci adım olarak, iTunes’ı açıp cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Bağladıktan sonra, cihazınızı iTunes uygulaması ile görüntüleyebilmeniz de keza, öyle. Buraya kadar her şey başarılı bir şekilde gerçekleşti ise; bilgisayarınızın donanımları apple ile uyumlu demektir. Tebrikler.

Üçüncü adım olarak, iTunes uygulamasında; sol taraftaki iPhone butonuna tıklayınız. Ardından karşınıza bir sayfa gelecektir. iPhone’unuza dair bilgilerin bulunduğu bu sayfada; sağ alt köşede “Şimdi Yedekle” butonu görülmelidir. Buna tıklayarak, cihazınızın yedeğini kolay bir şekilde alabilmeniz mümkündür. Cihazınız veriler açısından ne kadar dolu ise, o kadar uzun sürede yedek işlemi tamamlanır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.