SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Mac Cihazlarda Ekran Görüntüsü Almak

Nasıl Yapılır 10 Şubat, 13:30'de eklendi

Günümüzün büyük bir zamanı internet karşısında yada akıllı cihazlar ile geçmektedir.Gerek iş hayatımızda gereksede eğlence hayatımızda

işlemler yapmaktayız.Tabi bu işlemelerde ise hepimiz aynı cihazları kullanmıyoruz ve farklı cihazlar ile bu işlemleri yapıyoruz.Özellikle en çok kullanılan işletim sistemi bildiğiniz gibi Android ve Windows işletim sistemidir.Tabi haliyle farklı bir cihaza geçiş yaptığımız zaman bazı alışkanlıkların yada özelliklerin aynı olacağınız düşünebiliriz.

Bu özelliklerden biriside Ekran görüntüsü alma işlemidir.Bu konumuzda Mac cihazlarda ekran görüntüsü alma konusunu anlatacağız.Windows cihazlarda bu işlem bir tuş ile yapılabiliyor ama Mac cihazlarda bu işlem daha ayrıntılı yada program ile ekran görüntüsü alabiliyoruz.Peki mac cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır onu görelim..

Mac cihazlarda istediğimiz gibi ekran görüntüsü alabiliriz. Mac cihazlarda ekran görüntüsü almak için neler yapılabilir.

1-cmd + shift + 3 tuşlarına basarak standart olarak tüm ekranın görüntüsünü alabilirsiniz

2-cmd + Shift + 4 tuşlarına kombine bir şekilde basarak belirli bir alanın ekran görüntüsünü alabilir ve kayıt edebilirsiniz.

3-cmd + Shift + 4 + Space ile farklı bir görüntü alma işlemini uygulayabilir ve seçili alanın görüntüsünü alabilirsiniz.

4-Son olarakda program ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Lighshot programını kullanarak yukarıdaki işlemleri anında uygulayabilir ve mac cihazlarda ekran görünütüsünü alabilirsiniz.

Mac Cihazlarda Ekran Görüntüsü Almak
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

nezih 19 Şubat 2016

bilgisayarlardan ekran görüntüsü almak çok kolay ama mobil cihazdan hiç denemedim bu anlatım güzel olmuş