Pos Cihazlarında Değişim

0

Alışveriş yapılırken kullanılan pos cihazları, genelde kredi kartı ve banka kartını destekleyen, anlaşmalı bankalarınızdan talep edebileceğiniz cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde, insanlar artık para taşımadan kolay bir şekilde alışveriş yapabilir ve dilediği şeyi gerçekleştirebilirler. Her alışverişten, banka belli başlı komisyon alsa da; günümüzde kredi kartı ya da banka kartı olmayan insan yok denecek kadar az olduğundan, bu pos cihazları, işletmeler için neredeyse şarttır. Hatta, büyük işletmeler için birden fazla pos cihazı talep edildiği dahi görülebilir. Bunlar, oldukça sık karşımıza çıkan manzaralar. Ancak, artık pos cihazları da değişiyor ve yeni yönetmelikle yazar kasalara bağlanıyor.

Pos Cihazlarında Yazar Kasa Dönemi

Evet, artık pos cihazları tamamı ile yazar kasa ile birlikte hareket eden cihazlara dönüşecek. Yeni yönetmeler gereğince devletin yaptığı anlaşmalar kapsamında yeni nesil yazar kasa olarak nitelendirilen bu cihazlarınıza ayrıca pos makinesi de bağlanabiliyor ancak genelde içerisindeki mevcut olan pos cihazı ile işlem yapabiliyorsunuz. Beko, arçelik, profilo gibi mağazaların ürettiği bu yeni nesil yazar kasaları kısa süre içerisinde almak durumundasınız. Zira, almadığınız takdirde büyük bir ceza sizi bekliyor demektir.

Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos cihazını kullanabilmek için öncelikle bir internet bağlantısı şart. Bunun için kablolu ya da kablosuz fark etmeksizin bir bağlantı oluşturmanız, internet şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Taşınabilir pos cihazlarına sim kart ya da 3G bağlantı araçları takarak; internet bağlantısı sağlayabiliyorsunuz ancak yerleşkenizde sabit bir internet bağlantısı olması, sabit pos cihazları için çok daha doğru bir etmen. Ardından, özellik safhası geliyor.

Pos cihazını, ultra özellikli isterseniz yeni nesillerden almanız mümkün olabilir ancak ortalama bir mağazada ultra özellikli bir pos cihazına gerek yoktur. Eğer büyük bir mağazanız var ise; dokunmatik özelliği olan pos cihazlarından alabilir ya da temassız özellik istanbul elit escort sağlayan pek çok pos cihazını satın alarak işlemlerinizi tabiri caiz ise “yeni nesil” gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Pos Nedir?

Mobil Pos da, bir Pos cihazı çeşididir ve onunla da kolay bir şekilde işlem yapılabilir. Ancak mobil pos cihazları için yapmanız gereken işlemler genelde meşakkatli olur, zira ülkemizde hala doğru bağlantı bölgeleri oluşturulamamıştır ve bu cihazlar 3G ile çalışır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.