Sanal Pos Nedir?

0

E-Ticaret, artık günümüzün en çok kullanılan ticaret kanallarından bir tanesi. Hem daha indirimli, hem de fırsatı bol, kampanyası bol mağazalar internetten türüyor ve genelde buradan alışveriş yapan insanlar, eğer firma güvenilir ise oldukça memnun kalıyorlar. Böyle durumlarda, dolandırıcı ya da paranızın üstüne yatabilecek firmalar da çıksa; e-ticaret, her şeye rağmen yükseliyor. İvme kazanan garantili ödeme yöntemleri, yüksek güvenlikli ödeme yöntemlerinin yanında bir de sanal pos olmadan, olmuyor. Sanal pos üzerinden, online bir şekilde kredi kartınızla alışveriş yapmanız mümkün olabildiği gibi; taksit imkanları da oldukça fazla. Bildiğimiz, klasik pos cihazının internete taşınmış hali olan sanal pos ile, taksit, bonus, kredi kartı / banka kartı seçenekleri gibi pek çok işinizi halledebiliyor, bunun üzerine sanal pos kullandığınız için ekstra avantajlara da sahip olabiliyorsunuz.

Sanal Pos’a Başvurmadan Önce

Elbette, sanal pos almak için vermeniz gereken, talep edilen bazı evraklar ve yükümlülükler mevcut. Ancak bundan önce de yapmanız gereken birkaç şey var.

SSL Şart

SSL, günümüz e-ticaret sitelerinde sıkça kullanılan bir tür güvenlik sistemi ve hemen hemen büyük sitelerin her birinde de kullanılır durumda. Bağlantılarınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan bu durumun, siteniz üzerinde de olması şart ve bankaların sanal pos vermeden önce aradıkları ilk koşul. Bu SSL’in ayrıca 128 ya da 256 bit SSL olması gerekiyor.

Sözleşmeler Şart

Yine, tıpkı SSL gibi şart olan bir diğer durum sözleşmeler. Uzaktan alışveriş sözleşmesi, satış sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi, üyelik sözleşmesi gibi pek çok sözleşmeyi ticareti yapmadan önce sayfanızda üyenize göstermeniz ve üyenizin bu sözleşmeleri kabul etmesi gerekmektedir. Aksi durumda, bankalar yine ticaret sitenizin sanal pos başvurusunu kabul etmeyecektir.

Sanal Pos İçin İstenebilecek Evraklar

Sanal pos için öncelikle işletmenin ticari bir ortaklığa sahip değilse; vergi levhasını isteyeceklerdir. İmza sürküleri ve nüfus cüzdanı örneğiniz de ayrıca istenebilir. Firma, ortak kuruldu ise; ticari sicil kaydı da bu belgeler gaziantep elit escort arasına eklenebilmektedir.

Sanal pos başvurunuz, eğer sağlam bir e-ticaret siteniz var ise onaylanabilir. Ancak, tabiri caiz ise merdivenaltı siteler görünümünde bir e-ticaret sitesine sahipseniz bankalar yaptığı incelemeler sonucunda sizlere sanal pos vermeyebilir de.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.