Twitter’da Fenomen Olmanın Yolları

0

Twitter mecrası, tamamı ile bir mikro blog olmaktan çıkıp; artık, diğer sosyal medya mecralarından bir adım daha önde. Bir mikro blog olarak 140 karakter ve ardından da zincirleme tweet özelliği ile, kullanım alanını genişeten, günümüzde ise 140 karakteri ortadan kaldırmayı amaçlayan Twitter; fenomen olmak isteyenlerle dolup taşıyor. Vine, instagram ve twitter dünyasında fenomen olanlar ise, hayli iyi paralar kazanabilmekteler. Bugün, sizlerle twitter’da fenomen olabilmenin 3 adımını paylaşacağız. Bu 3 adımı doğru uygularsanız eğer, bir fenomen olma yolunda sağlam adımlar atabilmeniz mümkün olabilir.

Organik Yollardan Takipçi Kasın

Organik yollardan twitter takipçi kasmak yerine, bot ile ya da belli başlı programlar ile takipçi kasanlar, genelde takipçilerinin herhangi bir işlevi olmadığını bilmeyenler ve bir umudu olanlardır. Herhangi bir umudunuz olmasın, o hesapların %90’ı boş, fake hesaplardan oluşmaktadır ve onlar da kendi takipçilerini arttırmak için çalışmaktadır. Bu sebepten, organik yollar haricinde herhangi bir takipçi kastırma malzemesi, aracı, kullanmayın. Herhangi bir takipçi sitesine, para vermeyin ya da abone olup hesabınızı kaptırmayın. Bu yöntemler yerine, daha kolay bir şekilde takibe takip ya da organik şekilde twitter hesaplarına reklam vererek; hesabınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

Orijinal Olun

Günümüzde, fenomen olmaya çalışıp; özenti bir şekilde işlev gören pek çok hesap mevcut. Bunun yerine, gerekirse günlerce düşünerek orijinal bir fikir üzerinde yoğunlaşmanız; size kazanç getirecektir. Aksi durumda, hem beğenilmez, hem de zamanla insanlara yavan gelmeye başlarsınız. Zira, hep aynı şeylerin döndüğü ve hep aynı hesaplardan yapılan alıntılarla eklenen tweetlerin bir süre sonra bir geçerliliği olmayacaktır. Orijinal bir fikir, hem ilgi çekici; hem de insanlar tarafından çarpıcı görülebilir.

Samimi Olun

İnsanlar, özellikle son zamanlarda samimiyetten bir haberler; gerek profilleri, gerekse açtıkları projeler dahilindeki profiller böyle. Ancak, samimi olmanızda büyük fayda vardır. İnsanlarla etkileşime geçmeniz, onlarla konuşmanız ve laçkaya kaçmayacak şekilde muhabbet etmeniz; sizi diğer hesaplara göre hep bir adım öne çıkarır ve takipçilerinizin de sizlere bağlı kalmasını sağlar. Bu sebepten, kullanıcılarınıza olabildiğince hakim olup; onlarla etkileşimden kaçınmamanız gerekmektedir.

Sıcak bir profil, kurumsal olarak da; bireysel olarak da, oldukça sevilir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.